Bogata oferta hurtowni płytek ceramicznych

płytki ceramiczne

Moda w aranżacji wnętrz ulega ciągłym przemianom. Dlatego dystrybucja płytek ceramicznych wymaga pełnego profesjonalizmu i znajomości rynku. Hurtownia płytek ceramicznych musi podążać za obowiązującymi trendami i wychodzić naprzeciw zwiększającym się wymaganiom klientów.

Dystrybutor płytek ceramicznych – szeroka oferta

Firmy zajmujące się sprzedażą płytek i gresów mają do zaoferowania bardzo szeroki asortyment. Płytki ceramiczne są najpopularniejszym sposobem na wykończenie łazienki lub kuchni. Zmieniają się jednak trendy i hurtownicy powinni zadbać o jak najlepsze zaopatrzenie. Duża ilość producentów pozwala na wybór ciekawych i różnorodnych wzorów. Należy pamiętać, że gres używany jest nie tylko na potrzeby prywatne, ale również do wykańczania wnętrz biur oraz sklepów. Również w tym przypadku oczekiwana jest oryginalna oferta.
Zmianie ulegają także preferencje odnośnie do wielkości płytek. Nadal panuje zainteresowanie gresami o dużych rozmiarach, ale powróciła też moda na różnego typu mozaiki.

Jak współpracować z hurtownią płytek?

Sklepy detaliczne poszukują współpracy z hurtowniami oferującymi szeroki wybór gresów oraz płytek ceramicznych. Klienci mają bardzo skonkretyzowane wymagania, dlatego hurtownia płytek ceramicznych musi być przygotowana na sprzedaż różnego asortymentu. Z pewnością pomocne okaże się śledzenie bieżących trendów na targach oraz spotkaniach branżowych.
Coraz więcej osób interesuje się materiałami do wykończenia wnętrz produkowanymi przez małe firmy. Dystrybutor płytek ceramicznych powinien zainteresować się także nieco bardziej niszowymi wyrobami, aby móc wprowadzać interesujące nowości do swojej oferty.

Obsługa i logistyka w hurtowni płytek i gresu

Obsługa zamówień wpływających do hurtowni z płytkami ceramicznymi wymaga wprowadzenia specjalnych zasad. Płytki lub gres mogą podczas transportu ulec uszkodzeniu. Niestety pęknięty gres nie ma już żadnej wartości. Dlatego każde zamówienie musi być bardzo starannie zapakowane. Płytki nie mogą mieć miejsca na przesuwanie lub uderzanie jedna o drugą. Najlepiej, jeśli transportowane są w oryginalnych opakowaniach.
Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas transportów odbywających się w temperaturze minusowej. Zdarza się, że glazura wykonana jest z bardzo wrażliwych materiałów, które mogą ulec uszkodzeniu podczas przymrozków.

Redakcja