Dlaczego należy chodzić do stomatologa?

Stomatolog Kraków

Wizyty u dentysty dawniej wywoływały u pacjentów lęk. Na szczęście dziś kwestia ta wygląda zupełnie inaczej. Strach przed odwiedzeniem gabinetu maleje, jednak nie każdy pamięta o odpowiedniej częstotliwości wizyt u stomatologa. Dlaczego należy robić to regularnie?

Prawidłowe i zdrowe zęby

Zdrowie to podstawa funkcjonowania każdego organizmu. Wiele osób zapomina jednak, że również zęby to istotny element, którego choroba może powodować nieodpowiednie działanie i liczne powikłania także w zakresie innych układów i narządów. Próchnica, ubytki, schorzenia dziąseł i pozostałe dolegliwości jamy ustnej to także ogromny ból, który może przenosić się na zatoki, uszy, migdałki czy szyję. Nieprzyjemne objawy nie są jednak jedynymi rezultatami nieleczonych zębów. Często brak wizyt u dentysty skutkuje koniecznością usunięcia części uzębienia, a to z kolei przekłada się m.in. na wadę wymowy, nieprawidłowości zgryzu lub ogromny dyskomfort podczas jedzenia czy mówienia. Stomatolog Kraków zapewnia jednak pełen zakres usług, które pozwolą uniknąć tego typu problemów. Poza klasycznymi zabiegami, takimi jak wstawianie plomb i koron czy leczenie kanałowe, specjalista oferuje również działania profilaktyczne. Z pewnością warto więc systematycznie odwiedzać gabinet – dentysta Kraków to możliwość skutecznego kontrolowania stanu jamy ustnej. Dzięki temu zapobiega się poważniejszym problemom z uzębieniem. Wizyty u stomatologa nie powinny być rzadsze niż co 6 miesięcy.

Stomatolog Kraków – nie tylko leczenie

Warto jednak pamiętać, że dentysta Kraków odwiedzany jest nie tylko w celach profilaktyki i terapii uzębienia. Coraz powszechniejsze stają się również usługi, które przynieść mają poprawę wyglądu. Jedną z nich są licówki, czyli półmilimetrowe płatki z odpowiedniego tworzywa, które są doskonałym rozwiązaniem przyczyniającym się do bardzo szybkiego wyeliminowania wielu niedoskonałości zębów. Kiedy warto je zastosować? Licówki Kraków polecane są wszystkim pacjentom, którzy marzą nie tylko o poprawie koloru uzębienia, ale także o wyrównaniu niektórych elementów, usunięciu szpar, wydłużeniu czy nadaniu zębom nowego kształtu. Nałożenie i przyklejenie płytek przebiega szybko, a długotrwały efekt zadowoli nawet bardzo wymagające osoby o dużych oczekiwaniach. Licówki Kraków dają mnóstwo satysfakcji z estetycznego wyglądu, dzięki czemu możliwe jest poprawienie samopoczucia i pozbycie się kompleksów. Dodatkowo krakowski stomatolog oferuje również inne usługi zapewniające lepszy wygląd, m.in. wybielanie, wszczepianie implantów czy usuwanie kamienia nazębnego.

Redakcja