Ile kosztują uprawnienia SEP do 1kv?

energia, energetyka, SEP

Podnoszenie kwalifikacji powoduje, że można znaleźć lepszą pracę. Wielu pracodawców patrzy na umiejętności i doświadczenie, ale ważne są także niezbędne uprawnienia, które są w niektórych zawodach wymagane. W ostatnim czasie na rynku pracy jest sporo ofert dla osób z uprawnieniami SEP. Czym są uprawnienia SEP? Ile kosztują?

Uprawnienia SEP do 1kv cena i czas trwania kursu

Uprawnienia SEP cena zależy od formy szkolenia oraz centrum, w którym się ono odbędzie. Na cenę wpływ mają także kwalifikacje instruktorów oraz materiały edukacyjne. Czas trwania zazwyczaj wynosi jeden dzień, a w ciągu zajęć przekazywana jest wiedza teoretyczna i praktyczna.

Uprawnienia SEP do 1kv są uprawnieniami elektrycznymi. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu osoba ma niezbędne kwalifikacje, aby pracować, obsługiwać, konserwować, remontować i montować urządzenia elektryczne i sieci elektroenergetyczne, które przesyłają, wytwarzają i przetwarzają energię elektryczną.

Uprawnienia SEP cena za kurs i egzamin

Jak już wcześniej zostało wspomniane, uprawnienia SEP do 1kv cena zależna jest od paru czynników. Jednak nie jest to wysoki koszt, a zdobyte umiejętności pozwolą w krótkim czasie znaleźć lepiej płatną pracę. Cena przede wszystkim zależy od rodzaju kursu, a te mogą odbyć się stacjonarnie lub online.

Średnia kwota za uprawnienia SEP do 1kv wynosi 290 złotych za szkolenie stacjonarne. Zajęcia odbywające się online są tańsze. Należy pamiętać, że trzeba także zapłacić za egzamin, który kosztuje 301 złotych.

Uprawnienia gazowe cena

Oprócz uprawnień SEP G1 można także zrobić uprawnienia SEP G2, cieplne i G3 gazowe. Wiele osób zapisując się na kurs, wybiera wszystkie grupy kwalifikacji. W takich sytuacjach wiele ośrodków szkoleniowych obniża cenę. Często zdarzają się promocje oferujące trzy kursy w cenie jednego i warto czasami poczekać, aby z takiej zniżki skorzystać.

Uprawnienia gazowe przydadzą się wszystkim osobom, które zajmują się dozorem lub eksploatacją urządzeń i sieci gazowych, które wytwarzają, przetwarzają i przesyłają paliwa gazowe. Uprawnienia gazowe cena jest taka sama jak w przypadku uprawnień elektrycznych. Zajęcia odbywają się najczęściej w ciągu jednego dnia, czasami można rozłożyć to na dwa dni, jeśli nie ma możliwości wzięcia całego dnia wolnego w pracy. Należy pamiętać, że uprawnienia SEP cena mają ważność 5 lat i trzeba je przedłużać.

Redakcja