Jak można wykorzystać kasetony styropianowe?

kasetony styropianowe

Moda dotyczy nie tylko odzieży, biżuterii, galanterii skórzanej, ale także innych dziedzin, w tym także aranżacji wnętrz. Od lat dominującym trendem jest styl skandynawski, bardzo dobrze wpisują się w niego kasetony styropianowe.

Zalety sztukaterii styropianowej

W sklepach dostępne są elementy sztukaterii wykonane ze styropianu, drewna, gipsu lub styroduru. Największą popularnością cieszy się jednak sztukateria styropianowa. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niskiej cenie. Cena za metr kwadratowy wynosi od kilku do kilkunastu złotych. Oczywiście to nie jedyne ich zalety.

Kasetony ze styropianu są bardzo lekkie i dzięki temu nie powodują dodatkowych obciążeń sufitu lub ściany. Doskonale uzupełniają izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniach. Dzięki odporności na wilgoć można montować je także w kuchni i łazience.

Także montaż sztukaterii ze styropianu nie jest trudny, wystarczy odpowiedni klej i dokładność w łączeniu poszczególnych kasetonów styropianowych. W niektórych sklepach internetowych można kupić kasetony samoprzylepne, co jeszcze bardziej ułatwia ich montaż.

Zastosowanie kasetonów ze styropianu

Kasetony styropianowe mają bardzo różnorodne zastosowanie. Mogą być wykorzystane do odnowienia mieszkania lub wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim.

Remont mieszkania zawsze wiąże się z bałaganem i mnóstwem pracy, dzięki zastosowaniu kasetonów styropianowych można odświeżyć mieszkanie szybko i bez żmudnego szlifowania oraz malowania ścian. Dodatkowo kasetony ścienne styropianowe doskonale przykryją wszelki nierówności lub dziury. W wysokich mieszkaniach w starych kamienicach przy pomocy kasetonów można wykonać sufit obniżony, który sprawi, że pomieszczenia będą bardziej przytulne i łatwiej będzie je ogrzać.

W nowych mieszkaniach kasetony ze styropianu można wykorzystać do stworzenia całej aranżacji sufitów i ścian. Szczególnie efektownie będą prezentowały się kasetony ścienne styropianowe wykonane w technice 3D. Można umieścić je na ścianie w salonie, przedpokoju. Odpowiednio podświetlone lampkami Led w kolorze białym lub innym dadzą bardzo interesujące efekty.

Kasetony ze styropianu najczęściej dostępne są w kolorze białym, który jest uniwersalny. Można jednak pomalować je na zupełnie dowolny kolor. Niektóre sklepy oferują kolorowe kasetony styropianowe, ale ich wybór póki co jest niewielki.

W sklepach dostępne są kasetony sufitowe i ścienne w różnorodnym wzornictwie, co znacznie ułatwia ich dobór do zaplanowanej aranżacji wnętrza bez względu na styl.

Redakcja