Jakie zalety posiadają kasetony styropianowe?

kasetony styropianowe

Kasetony ścienne to sprawdzony sposób na to, aby diametralnie odmienić wystrój pomieszczenia. Są one powszechnie dostępne, a ich cena nie należy do przesadnie wysokich. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się dużego obciążenia finansowego. Panele sufitowe wykonane ze styropianu posiadają wiele zalet. Zachęca to do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to opcja dla Ciebie, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Nieprzeciętna trwałość

Kasetony styropianowe na ścianę wyróżniają się nieprzeciętną trwałością, dzięki czemu przez długi czas będą prezentować się nienagannie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązania. Nie trzeba obawiać się, że wspomniany materiał utraci swoje nieprzeciętne parametry użytkowe pod wpływem negatywnego oddziaływania czynników zewnętrznych. Mowa tutaj o przede wszystkim zmiennych temperaturach, promieniowaniu UV, czy też wilgoci.

Styropian nie pochłania wody, a więc nie zmienia swojej wagi. Minimalizuje to ryzyko niespodziewanego oderwania kasetonów ściennych. Warto dodać, że panele sufitowe wykonane z opisywanego tworzywa są bardziej podatne na uderzenia mechaniczne, niż np. drewno. Właśnie dlatego konieczne jest zachowanie należytej ostrożności podczas transportu, czy też montażu. Kompleksowe zabezpieczenie kasetonów styropianowych na ścianę to absolutna podstawa.

Prosty i szybki montaż

Kasetony ścienne ze styropianu można przymocować w ekspresowym tempie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie komfort oraz oszczędność czasu. Proces przygotowań nie jest zbyt złożony, co również stanowi spory plus. Ponadto nie ma konieczności inwestowania w specjalistyczne narzędzia oraz akcesoria, które nie należą do najtańszych. Kasetony styropianowe na ścianę mocowane są przy użyciu kleju montażowego. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wybrać produkt o certyfikowanym składzie, który zagwarantuje oczekiwaną silę wiązania. Najlepiej zakupić klej renomowany przez producenta – dzięki temu unikniemy potencjalnych nieprawidłowości.

Przymocowanie paneli sufitowych wymaga starannego przygotowania podłoża. Przede wszystkim należy dokładnie usunąć resztki odpadającej farby, a także wszelkie zanieczyszczenia. Konieczne jest również usunięcie tłustych plam, które osłabiają klej. Im rzetelnie podejdziemy do etapu przygotowań, tym lepsze efekty uzyskamy. Panele sufitowe lub ścienne zwykle mogą zostać pomalowane na dowolnie wybrany kolor.

Redakcja