Koszt implantów

narzędzia dentystyczme. stomatologia

Bardzo dużo osób zastanawia się, ile kosztują implanty całej szczęki. Okazuje się, że koszt zależy wiele od regionu. W mniejszych miastach płaci się mniej za implanty szczękowe niż w większych.

Koszt implantów całej szczęki

Okazuje się, że wielu pacjentów boryka się z bezzębiem bądź bardzo poważnymi brakami w uzębieniu. Takowy problem wpływa bardzo negatywnie na zwykłe funkcjonowanie człowieka, ponieważ utrudnione jest spożywanie wszelakich posiłków. Do tego trzeba doliczyć niepoprawną wymowę, a nawet wpływ na wygląd twarzy. Pomimo że współczesna stomatologia opracowała skuteczne rozwiązanie w postaci protez ruchomych, to rozwiązaniem zdobywającym coraz większą popularność na całym świecie są ich odpowiedniki, które osadza się na implantach. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie naturalnej funkcjonalności jamy ustnej. Dodatkowo można zapewnić wyśmienitą estetykę. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie implantów całej szczęki. Warto jednak wiedzieć o tym, że cena implantów całej szczęki składa się z dwóch zasadniczych członów. Mowa tutaj o wszczepieniu samych śrubek, a także osadzeniu na nich rekonstrukcji protetycznej. Okazuje się, że stworzenie podstawy dla odpowiedniej odbudowy wymaga użycia od dwóch do ośmiu implantów. Zależne jest to od wybranego uzupełnienia, a ponadto od warunków, które panują w jamie ustnej. Trzeba wiedzieć o tym, że koszt jednego implantu waha się średnio od 3 400 złotych. Natomiast taka liczba powinna zostać pomnożona przez ich niezbędną ilość. Jak się okazuje, w najgorszym przypadku koszt wszystkich implantów oscyluje wokół 25 000 złotych.

Koszt implantów wszystkich zębów

Trzeba wiedzieć o tym, że wszczepione implanty zębów osadza się właściwą pracą protetyczną, która imituje widoczną część utraconego uzębienia. Nierzadko są to specjalne mosty, a także protezy. Do tego trzeba doliczyć protezy mocowane na stałe bądź ruchome, które pacjent może swobodnie wyjąć z ust bez pomocy specjalisty bądź osób drugich. W nowoczesnej implantologii stosowane są najwyższej jakości materiały. Mowa tutaj na przykład o porcelanie oraz cyrkonii. Dzięki temu możliwa jest świetna estetyka oraz wytrzymałość. Jest to bardzo cenione rozwiązanie przez klientów w każdym wieku. Przeważnie taki rodzaj uzupełnienia kosztuje około 6 000 złotych. Wiele jednak zależy od regionu kliniki. Ile kosztują implanty całej szczęki? Informacji trzeba zasięgnąć u konkretnego specjalisty.

Redakcja