Leczenie bez bólu

dentysta, stomatolog

Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że leczenie stomatologiczne bez bólu nie istnieje. Że zawsze będzie bolało. Świat medycyny poszedł jednak do przodu i zupełnie się zmienił. Dentysta Łódź nie ma już nic wspólnego z tym, kto leczył zęby kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Aktualnie pacjent musi czuć się pod dobrą opieką – rynek usług stomatologicznych jest tak nasycony, że w razie nieporozumienia czy niedogodności klinika dentystyczna Łódź jest opuszczana przez pacjenta na rzecz innej. To pacjent dyktuje warunki, w końcu on płaci.

Kiedy znieczulenie?

Najprostszą i najszybszą odpowiedzią na zadanie pytanie jest: zawsze wtedy, gdy pacjent tego potrzebuje. Stomatolog Łódź rozumie, że ludzie w różny sposób odczuwają ból i różną mają na niego odporność. Co niezwykle istotne, uśmierzanie bólu ma znaczenie nie tylko czysto fizyczne, ale i psychologiczne. Zdarza się, że przy najmniejszej dawce znieczulenia po pacjencie widać, że się uspokaja i łatwiej współpracuje z dentystą. Dentysta Łódź zaproponuje pacjentowi, zatem leczenie bólu zawsze wtedy, gdy będzie tego potrzebował, nawet, jeśli zabieg nie będzie długi czy bolesny. Oczywiście działa to także w drugą stronę. Stomatolog Łódź nie powinien tolerować niechęci to leczenia bólu i znieczulenia w imię wytrzymywania czy mitu, o którym wspomniano we wstępie: że u dentysty musi boleć. Jest to ryzykowne zarówno dla pacjenta jak i przeprowadzającego zabieg. Jedno małe szarpnięcie głową może doprowadzić do ran w obrębie jamy ustnej a także do uszkodzenia narzędzi, którymi pracuje dentysta. A te wbrew pozorom są dosyć delikatne. Szczególnie, gdy chodzi o wiertła.

Mity dotyczące znieczuleń dentystycznych

Już w poprzedniej części wspomniany został mit dotyczący bólu w czasie wizyty. Jest to jeden z najważniejszych mitów, z którym musi walczyć klinika dentystyczna Łódź. Drugi jednak mówi o tym, że kobietom w czasie ciąży nie wolno podawać znieczulenia, a nawet nie powinny mieć leczonych zębów. Na szczęście świadomość wzrasta. Większość kobiet zdaje sobie sprawę, że nawet mała infekcja w jamie ustnej może negatywnie wpływać na dziecko, a nawet doprowadzić do przedwczesnego porodu. Na rynku występują znieczulenia, które można podawać ciężarnym – a o zdrowie ich zębów należy szczególnie dbać. Podobnie sytuacja wyglądała, gdy chodzi o kobiety karmiące piersią. Aktualnie na rynku nie ma znieczulenia, które przenikałoby do mleka matki. Dlatego kobieta karmiąca może swobodnie leczyć zęby. Nie ma potrzeby późniejszego wylewania czy odciągania mleka.

Redakcja