Leczenie próchnicy u stomatologa – metody i ceny

dentysta, stomatolog

Próchnica zębów może dotknąć każdego. Często pojawia się nawet wtedy, gdy zęby myte są regularnie. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wizyta u stomatologa i leczenie próchnicy. Jakie metody usuwania ubytków oferują dentyści? Ile trzeba zapłacić za taką usługę?

Na czym polega leczenie próchnicy?

Pod pojęciem próchnicy zębów znajduje się rodzaj choroby bakteryjnej, która dotyka tkanek twardych zęba. Dochodzi do niej na skutek przyspieszonego namnażania się bakterii w trakcie metabolizmu cukrów.

Leczenie próchnicy polega na usuwaniu zmienionych chorobowo tkanek zęba. W przypadku próchnicy powierzchownej wystarczy tylko uzupełnienie ubytku, czyli jego zaplombowanie. Gdy natomiast próchnica jest głęboka, wtedy konieczne może być leczenie endodontyczne – kanałowe. W skrajnych przypadkach próchnica może doprowadzić od utraty zęba oraz do konieczności zastąpienia go protezą – ruchomą i stałą.

Gdy poszukiwany jest dobry stomatolog Wrocław prezentuje gamę gabinetów, w których można skorzystać z leczenia próchnicy. Z jakich usług warto skorzystać?

Leczenie próchnicy na NFZ i prywatnie

Z leczenia próchnicy można korzystać na NFZ. Niestety, Fundusz nie refunduje nowoczesnych metod jej leczenia. Wobec tego w gabinetach stosuje się mniej estetyczne i bardziej podatne na zniszczenie plomby chemoutwardzalne oraz tzw. plomby szare, czyli amalgamatowe. Z kolei leczenie kanałowe NFZ refunduje tylko od trójki do trójki.

Osobom wybierającym placówki jak prywatna klinika stomatologiczna Wrocław oferuje natomiast dostęp do nowocześniejszych materiałów, które są nie tylko trwalsze, ale także doskonale łączą się ze szkliwem i imitują naturalny ząb. Są to wypełnienia kompozytowe, światłoutwardzalne, które utwardzane są za pomocą światła z lampy UV. Gdy konieczne jest natomiast leczenie kanałowe, prywatny dentysta oferuje je w pełnym zakresie, także pod mikroskopem, co zwiększa szansę na powodzenie zabiegu.

Stomatolog Wrocław – ceny leczenia próchnicy

Osobom poszukującym sprawdzonych specjalistów jak dentysta Wrocław prezentuje wiele gabinetów i klinik. Jakie są ceny leczenia próchnicy we Wrocławiu?

Gdy chodzi prywatne placówki jak gabinet czy klinika stomatologiczna Wrocław ma ceny plasujące się na poziomie podobnym do reszty kraju. Zazwyczaj za leczenie ubytku trzeba zapłacić od 300 do 500 złotych. Gdy natomiast konieczne jest leczenie kanałowe, wtedy koszt będzie wynosić od około 400 do nawet 2000 złotych.

Redakcja