Leczenie zębów pod narkozą – na czym polega?

leczenie zębów pod narkozą

Tychy to miejscowość, w której funkcjonuje przynajmniej kilka gabinetów dentystycznych. To, co je różni od siebie to m.in. różnorodność usług, jakie oferują. Nie wszystkie bowiem gabinety oferują choćby leczenie zębów w narkozie. Warto zatem wiedzieć, na czym takie leczenie polega i dlaczego warto wybrać stomatologa, który taką właśnie usługę oferuje.

Czym jest narkoza?

Zacząć trzeba od wyjaśnienia, czym właściwie jest narkoza. Ogólnie rzecz ujmując, jest to znieczulenie ogólne, działające tymczasowo, mające na celu zniesienie czucia u pacjenta. Dzięki narkozie dentysta jest w stanie bezproblemowo przeprowadzić zabieg stomatologiczny, a pacjent nie będzie odczuwał żadnego bólu czy dyskomfortu z nim związanego.

Jak wygląda wprowadzenie pacjenta w stan narkozy?

Aby zabieg dentystyczny mógł być przeprowadzony pod narkozą, konieczna jest współpraca stomatologa z anestezjologiem. To właśnie anestezjolog wprowadza pacjenta w stan narkozy. Co ważne, gabinet dentystyczny wykonujący leczenie zębów w narkozie musi być wyposażony w aparaturę do monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Wszystko po to, aby zabieg przeprowadzony był w pełni bezpiecznie. Pacjent w stan narkozy wprowadzony może być na dwa sposoby. Może być to forma wziewna lub dożylna.

Jak wygląda leczenie zębów pod narkozą?

Usuwanie zębów najczęściej wiąże się z mniejszym bądź większym bólem. Często w takim przypadku znieczulenie miejscowe nie wystarcza. Mimo jego zastosowania pacjent nadal odczuwa ból. Rozwiązaniem jest tu właśnie wykorzystanie narkozy w leczeniu zębów. Dzięki narkozie, jak wspomniano, pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje jeszcze przez jakiś czas pod obserwacją. Jeśli nie stwierdza się żadnych skutków ubocznych, może być on odebrany przez opiekuna.

Czy narkozę można stosować w przypadku dzieci?

Wiele osób zastanawiając się nad tematem „leczenie zębów pod narkozą Tychy”, zadaje pytanie, czy takie leczenie można stosować w przypadku dzieci. Odpowiedź brzmi, tak. Często taka forma leczenia jest wręcz wskazana. Dotyczy to zwłaszcza tych dzieci, które odczuwają bardzo duży strach przed dentystą. Dla wielu rodziców narkoza może być skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Oczywiście w przypadku dzieci stomatolog oraz anestezjolog przeprowadzają dokładny wywiad medyczny. Wszystko po to, aby mieć pewność, że narkoza może być zastosowana w przypadku konkretnego dziecka.

Redakcja