Po czym poznać dobrego dentystę?

dobry dentysta, usługi stomatologiczne

Odwiedziłeś już w swoim życiu niejedną klinikę dentystyczną, ale i tak cały czas masz wrażenie, że do tej pory nie udało ci się jeszcze natrafić na ten jeden wyjątkowy gabinet stomatologiczny Jarosław, w którym z przyjemnością dbałbyś o swoje zęby, a tym samym o swoje zdrowie i wygląd? Być może powinieneś więc wrócić do swoich poszukiwań i raz jeszcze na poważnie się nimi zająć. Prędzej czy później trafisz na taki gabinet, do którego zawsze udasz się bez żadnych oporów.

Zwracaj uwagę na przebieg każdej wizyty

Zawsze, gdy tylko wejdziesz do nowego czy nawet swojego stałego gabinetu, bacznie obserwuj poczynania lekarza. Patrz na jego zachowanie i po prostu go obserwuj. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób dentysta Jarosław wykonuje konkretne zabiegi, jak się do ciebie odnosi i jak obchodzi się z innymi pacjentami czy nawet pracownikami (np. asystentką bądź higienistką). Analiza sposobu postępowania lekarza dostarczy ci wielu cennych informacji.

Dobry dentysta na pewno nigdy nie będzie kierować się czasem. Nie będzie się spieszyć i nie wyprosi się z gabinetu, nawet jeśli planowany czas twojej wizyty minie. Nie będzie nawet ukradkiem zerkać na zegarek. Od razu zresztą zarezerwuje ci przynajmniej jedną całą godzinę, aby na spokojnie zająć się twoim przypadkiem i skutecznie ci pomóc.

Oceń sposób komunikacji

Każdy profesjonalny dentysta Jarosław posiada też wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i umie prowadzić dialogi z pacjentami, nawet tymi dość trudnymi i opornymi na kontakt. Rozmowa jest przecież bardzo ważna. Nawet jeśli stomatolog doskonale wie, jak ma postępować, ty sam stajesz się dla niego źródłem dodatkowych informacji, które bywają bardzo pomocne już podczas diagnozowania chorób.

Oczywiste jest również to, że pacjenci nie muszą znać się na stomatologii, a nierzadko chcieliby wiedzieć, czym właściwie zajmuje się stomatolog Jarosław w konkretnym momencie. W trakcie wykonywania zabiegu albo nawet jeszcze przed nim dentysta powinien wytłumaczyć ci, na czym będzie on polegać. Musi też odpowiadać na twoje pytania. Jeżeli tak się nie dzieje, to sygnał, że pora zmienić dentystę.

Przyjrzyj się gabinetowi stomatologicznemu

Ostatnia kwestia tyczy się już samej placówki medycznej. Gabinet stomatologiczny Jarosław, a przede wszystkim jego wygląd, też ma pewne znaczenie. Zwróć uwagę na to, jak go odbierasz. Odpowiedni i schludny wystrój, uzupełniony kilkoma przyjemnymi dla oka dekoracjami sprawi, że od razu poczujesz się nieco lepiej i będziesz mógł na spokojnie odetchnąć. Wygląd placówki ma olbrzymie znaczenie dla twojego komfortu. Nie myśl więc, że jest to sprawa drugorzędna.

Redakcja