Tani i szybki pomysł na zmianę wnętrza

Kasetony

Kasetony ze styropianu wracają na salony i to z przytupem. Element, który modny był w domach naszych babć kilkadziesiąt lat temu – teraz wraca z jeszcze większą intensywnością. W sklepach budowlanych oraz w hurtowniach z dobrymi jakościowo elementami do wystroju wnętrz można znaleźć kasetony ścienne styropianowe, które wyróżniają się ciekawym designem oraz świetną jakością. Dzięki czemu można z nich tworzyć prawdziwe perełki na naszych ścianach i sufitach.

Modna i szybka dekoracja

Przeglądając magazyny wnętrzarskie oraz ciekawe pomysły aranżacji wnętrz znanych projektantów, można zauważyć, że często przewijają się w nich kasetony ścienne. Są one różnej wielkości, posiadają rozmaite elementy ozdobne, a ich zastosowanie jest naprawdę bardzo różne. Niektórzy stawiają na kasetony na ścianach w formie ramek, inni, budują z nich prawdziwe arcydzieła na ścianie i to z całkiem niezłym skutkiem. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jedną ozdobną ścianę w naszym domu z kasetonów styropianowych, czy też wykorzystamy je w każdym pomieszczeniu – można mieć pewność, że stworzymy ciekawe, komfortowe i unikatowe wnętrze dla całej naszej rodziny.

Gdzie najlepiej sprawdzą się takie dodatki?

Kasetony styropianowe świetnie prezentują się zarówno w małych, klimatycznych mieszkaniach, jak i wysokich loftach oraz w przestrzennych i nowoczesnych domach. Wiele osób zadowolonych z efektu, który osiągnęło dzięki nim w swoim domach, wykorzystuje je także w miejscach pracy. Pięknie prezentują się takie elementy więc w biurach, kawiarniach, hotelach restauracjach, a nawet w miejscach publicznych typu w urzędach, kinach czy w teatrach.

Co można znaleźć w sklepach?

Producenci prześcigają się w tworzeniu różnorodnego asortymentu, który świetnie będzie pasował do wystroju mieszkań i domów wielu klientów. Można więc wybrać kasetony styropianowe subtelne i delikatne, można wybrać także modele bardzo ozdobne. Każdy z nich występuje w kolorze białym, jednak gdy znudzą się one ich użytkownikom – wiele osób decyduje się pomalować na inny, wybrany przez siebie odcień.

Dlaczego warto postawić na taką ozdobę?

Kasetony to niedrogie elementy ozdobne, które nie tylko upiększają nasze wnętrze, ale też w świetny sposób potrafią go nieco zmodernizować. Wiele osób zgodnie twierdzi, iż umieszczeni ich między ścianą a sufitem sprawia, że pomieszczenie to wydaje się zdecydowanie większe i przestronniejsze. Inni, twierdzą, że dzięki nim można nadać klimat pomieszczeń pałacowych, gdyż dawniej w takich miejscach również stosowano kasetony na ścianach.

Redakcja