Paradontoza może prowadzić do wypadania zębów. Jak jej zapobiegać?

Paradontoza może prowadzić do wypadania zębów. Jak jej zapobiegać? Paradontoza jest jednym z poważnych schorzeń dotykających przyzębia, czyli tkanek miękkich okalających ząb. Szacuje się, że problemy z paradontozą ma aż około 70% Polaków. Nieleczona może doprowadzić do odsłaniania szyjek zębowych i wypadania zębów. Pacjentom z paradontozą kompleksową obsługę może zapewnić prywatny stomatolog Kraków jest miastem, gdzie czekają najlepsi specjaliści w tym obszarze. Co to jest paradontoza? Paradontoza, paradentoza, która mylnie określana jest też jako parodontoza, jest stanem zapalnym tkanek przyzębia, w których osadzone są korzenie zębowe. W przebiegu tej dolegliwości dochodzi do obniżania się szyjek zębowych, co powoduje odsłonięcie korzeni zębów, a także prowadzi do ich rozchwiania, a nawet utraty zębów. Osoby z paradontozą są też w wyższym stopniu narażone na próchnicę. W takiej dolegliwości polecany jest dobry dentysta Kraków jest miastem, gdzie można otrzymać kompleksową pomoc. Najszersza gama metod leczenia oferowana jest przez prywatnych stomatologów w Krakowie specjalizujących się w periodontologii. Jakie są przyczyny paradontozy? Najczęściej bezpośrednią przyczyną paradontozy jest odkładanie się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, co jest rezultatem niewystarczającej higieny jamy ustnej. Może wtedy dochodzić także do rozwoju kieszeni patologicznych, gdy kamień dostaje się do kieszonek dziąsłowych pomiędzy dziąsłem a zębem. Ponadto każdy stomatolog Kraków oraz w innych miastach wskaże, że taka dolegliwość częściej pojawia się u osób z genetycznymi predyspozycjami oraz z mniej wydolnym systemem immunologicznym. Jak rozpoznać paradontozę? Wśród głównych objawów paradontozy znajdują się: - krwawienie dziąseł - obrzęk dziąseł - nieprzyjemny zapach z ust - nadwrażliwość zębów na temperatury - większa przestrzeń między zębem a przyzębiem - cofające się dziąsła - ruszanie się zębów - ropnie przyzębia Gdy zatem pacjent widzi u siebie takie obawy, konieczny jest dentysta Nowa Huta ma gabinety, gdzie można otrzymać kompleksową pomoc w takich dolegliwościach. Jak przebiega leczenie paradontozy? W tym przypadku dentysta Kraków czy w innym mieście dobiera leczenie w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Wykonuje się zabieg higienizacji, czyli usuwania kamienia, a także kiretaż do spłycenia kieszonek dziąsłowych. Dodatkowo stosuje się antybiotyki w przypadku zapaleń. Najlepiej odwiedzić polecanego specjalistę jak periodontolog dentysta Nowa Huta w Krakowie to jedna z dzielnic, gdzie można otrzymać pełne wsparcie w diagnozie paradontozy.

Paradontoza jest jednym z poważnych schorzeń dotykających przyzębia, czyli tkanek miękkich okalających ząb. Szacuje się, że problemy z paradontozą ma aż około 70% Polaków. Nieleczona może doprowadzić do odsłaniania szyjek zębowych i wypadania zębów.

Pacjentom z paradontozą kompleksową obsługę może zapewnić prywatny stomatolog Kraków jest miastem, gdzie czekają najlepsi specjaliści w tym obszarze.

Co to jest paradontoza?

Paradontoza, paradentoza, która mylnie określana jest też jako parodontoza, jest stanem zapalnym tkanek przyzębia, w których osadzone są korzenie zębowe.

W przebiegu tej dolegliwości dochodzi do obniżania się szyjek zębowych, co powoduje odsłonięcie korzeni zębów, a także prowadzi do ich rozchwiania, a nawet utraty zębów. Osoby z paradontozą są też w wyższym stopniu narażone na próchnicę.

W takiej dolegliwości polecany jest dobry dentysta Kraków jest miastem, gdzie można otrzymać kompleksową pomoc. Najszersza gama metod leczenia oferowana jest przez prywatnych stomatologów w Krakowie specjalizujących się w periodontologii.

Jakie są przyczyny paradontozy?

Najczęściej bezpośrednią przyczyną paradontozy jest odkładanie się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, co jest rezultatem niewystarczającej higieny jamy ustnej. Może wtedy dochodzić także do rozwoju kieszeni patologicznych, gdy kamień dostaje się do kieszonek dziąsłowych pomiędzy dziąsłem a zębem.

Ponadto każdy stomatolog Kraków oraz w innych miastach wskaże, że taka dolegliwość częściej pojawia się u osób z genetycznymi predyspozycjami oraz z mniej wydolnym systemem immunologicznym.

Jak rozpoznać paradontozę?

Wśród głównych objawów paradontozy znajdują się:

  • krwawienie dziąseł
  • obrzęk dziąseł
  • nieprzyjemny zapach z ust
  • nadwrażliwość zębów na temperatury
  • większa przestrzeń między zębem a przyzębiem
  • cofające się dziąsła
  • ruszanie się zębów
  • ropnie przyzębia

Gdy zatem pacjent widzi u siebie takie obawy, konieczny jest dentysta Nowa Huta ma gabinety, gdzie można otrzymać kompleksową pomoc w takich dolegliwościach.

Jak przebiega leczenie paradontozy?

W tym przypadku dentysta Kraków czy w innym mieście dobiera leczenie w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Wykonuje się zabieg higienizacji, czyli usuwania kamienia, a także kiretaż do spłycenia kieszonek dziąsłowych. Dodatkowo stosuje się antybiotyki w przypadku zapaleń.

Najlepiej odwiedzić polecanego specjalistę jak periodontolog dentysta Nowa Huta w Krakowie to jedna z dzielnic, gdzie można otrzymać pełne wsparcie w diagnozie paradontozy.

Redakcja