Ile kosztują implanty zębów w Polsce?

zęby, sztuczna szuka

Strata zęba to zawsze problem – nie tylko nasz uśmiech przestaje być estetyczny, a również może pogorszyć się nasz komfort życia, a z czasem nawet wygląd twarzy, szczególnie gdy ubytek dotyczy kilku zębów. Im wcześniej uzupełnimy ten nieestetyczny ubytek, tym lepiej – z czasem kości mogą zanikać i tracimy jeden z lepszych sposobów na ich uzupełnienie, czyli implanty. Jaka jest cena implantów zębów?

Jaki jest koszt implantów zębów?

Implanty to inaczej sztuczne korzenie, które mocuje się w kości szczęki lub żuchwy na miejscu stałego zęba, którego utraciliśmy bezpowrotnie. Zabieg taki w swojej ofercie posiada między innymi klinika stomatologiczna Bielsko Ile kosztują implanty zębów w Polsce? – Nie jest to tani zabieg i nie możemy liczyć nawet na częściową refundację. Na całkowity koszt zabiegu składa się wiele czynników, w tym przede wszystkim rodzaj implanty i materiał, z jakiego został wykonany. W ofercie gabinetów stomatologicznych są między innymi implanty z tytanu lub tlenku cyrkonu. Są to materiały bardzo wytrzymałe, a także dobrze tolerowane przez organizm. Decyzja o tym, jaki implant zostanie zastosowany, należy przede wszystkim do pacjenta.

Klinika stomatologiczna Bielsko Ile kosztują implanty zębów w Polsce?

Jak wyżej zostało wspomniane, implanty to jedna z droższych metod uzupełniania ubytków w naszym uzębieniu, ale ma ona wiele zalet. Do jednych z nich należy z pewnością trwałość i wygoda takiego rozwiązania. Cena implantów zębów, w zależności od tego z jakich materiałów zostały wykonane, może wahać się od 1500 do nawet 5000. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie, tym bardziej że wszczepione implanty mogą z czasem stać się podporą dla całej protezy opartej na sztucznych korzeniach, co jest znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem niż zwykłe, ruchome szczęki.

Koszt implantów zębów można obniżyć stosując tańsze materiały, w tym przede wszystkim decydując się na tańszą koronę, która zostanie na implancie zamontowana. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale to zazwyczaj ostateczna cena całego zabiegu przyczynia się do ostatecznego wyboru. Niemniej również koszt implantów zębów warto przedyskutować ze swoim stomatologiem i wybrać rozwiązanie, które będzie najlepiej wpisywało się w nasze potrzeby oraz preferencje, również te finansowe. Warto jednak pamiętać, że implanty pozostają z nami do końca życia.

Redakcja