Leczenie zębów w narkozie. Na czym polega?

dentysta, stomatolog

Wiele osób odczuwa paniczny lęk przed leczeniem stomatologicznym. Obawiają się przede wszystkim tego, że leczenie będzie wiązało się z nieprzyjemnymi chwilami i dużym bólem. Tak czasami bywa, szczególnie jeśli dana osoba ma bardzo niski próg bólu. Oczywiście dentysta Wrocław może podać odpowiednie znieczulenie, jednak nie zawsze jest to rozwiązanie problemu. Pacjent nadal może bowiem się bardzo bać.

Stomatolog Wrocław, a leczenie zębów w narkozie

Dobra klinika stomatologiczna Wrocław w swojej ofercie ma również leczenie zębów w narkozie. Warto od razu powiedzieć, że dentysta Wrocław narkozy nie podaje. Robi to specjalista anestezjolog, który uczestniczy w leczeniu zębów od pierwszych chwil wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym do samego końca. Narkoza zaś podawana jest nie przez maskę, a dożylnie. Po założeniu wenflonu do żyły, anestezjolog może podawać przez niego małe dawki narkozy, które usypiają pacjenta na kilka minut. W tym czasie stomatolog Wrocław wykonuje wszelkie elementy leczenia dentystycznego, w trakcie których pacjent mógłby odczuwać dolegliwości bólowe. Możliwe jest takie usypianie pacjenta wiele razy w trakcie jednej wizyty. Może ona trwać długo, dzięki czemu dentysta ma szanse wyleczyć kilka zębów za jednym razem, nie zaś tylko jeden.

Koszt leczenia zębów w narkozie może być wysoki

Żadna klinika stomatologiczna Wrocław nie ma w cenniku kosztu leczenia zębów w narkozie. Podawany jest koszt podania samej narkozy. Całkowity koszt zależny jest od tego ile zębów stomatolog w trakcie narkozy zdołał wyleczyć lub usunąć i co konkretnie robił. Zawsze więc przed leczeniem w narkozie warto poprosić stomatologa o to by wycenił koszt takiej wizyty. Z pewnością obejrzy uzębienie, oceni co jest w stanie zrobić w trakcie trwania narkozy i wyceni poszczególne elementy leczenia. Doda do tego koszt narkozy. Pacjent powinien być przygotowany na zapłacenie nawet kilku tysięcy złotych, jednak warto wydać te pieniądze. Obejmują one koszt wyleczenia wielu zębów i gwarantują komfort leczenia stomatologicznego w pełnym uśpieniu, a więc bez ryzyka bólu i innych nieprzyjemnych odczuć.

Lekką narkozę stomatologiczną można podawać nawet osobom cierpiącym na różne schorzenia. Zawsze jednak trzeba o nich poinformować lekarza anestezjologa, by mógł dopasować dawkę narkozy. Przed leczeniem zębów w narkozie trzeba też wykonać badania krwi, które lekarz stomatolog i drugi – anestezjolog – z pewnością będą chcieli zobaczyć.

Redakcja