Jak stomatolog Gdynia Orłowo wykonuje usunięcie kamienia i osadu nazębnego?

dbanie o zęby, dentysta

Nowoczesna klinika stomatologiczna Gdynia oferuje bardzo wiele zabiegów, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia i osadów nazębnych. Piękny i zdrowy uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego człowieka, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego stomatologa.

Jakie są główne przyczyny powstawania kamienia nazębnego?

Kamień nazębny to nic innego jak bardzo twardy osad, który w charakterystyczny sposób odstaje od powierzchni zęba. Główną przyczyną osadzania się osadu jest oczywiście płytka nazębna, a dokładniej mówiąc miękki nalot, który tworzony jest przez bakterie znajdujące się w ślinie. Przy systematycznym szczotkowaniu zębów nie ma oczywiście problemów z osadem. Niestety nawet najlepszymi szczoteczkami i przy systematycznym nitkowaniu nie zawsze będzie można dostać się do wszystkich zakamarków. Gromadzące się bakterie w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do pojawienia się próchnicy albo do bolesnego zapalenia dziąseł. Dużym problemem jest także zapalenie przyzębia, które nie leczone prowadzi do paradontozy.

Skuteczny skaling

Aby usunąć kamień i osad stomatolog Gdynia Orłowo może zaproponować pacjentom skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. Jeżeli chodzi o skaling naddziąsłowy jest jest to tak naprawdę zabieg profilaktyczny, który polega na usunięciu kamienia nazębnego z całej powierzchni korony zęba. Koszt profesjonalnego skalingu naddziąsłowego to około 60 zł za jeden łuk. Jeżeli chodzi o skaling poddziąsłowy, to jest to nie tylko zabieg profilaktyczny, ale również leczniczy. Dzięki opisywanemu zabiegowi można usunąć kamień nazębny i niebezpieczne bakterie, które gromadzą się bezpośrednio pod powierzchnią dziąseł. Dentysta Gdynia Orłowo wykonuje skaling poddziąsłowy u pacjentów u których występują objawy zapalenia przyzębia.

Co warto wiedzieć o skalingu?

Dobra klinika stomatologiczna Gdynia posiada nowoczesny sprzęt, dzięki któremu cały zabieg skalingu przebiega bezboleśnie dla pacjentów. Problemy mogą pojawić się jedynie u osób, które mają bardzo wrażliwe zęby. W takiej sytuacji dentysta Gdynia Orłowo oferuje pacjentom wykonanie stosownego znieczulenia, dzięki któremu znacząco podnosi się komfort czyszczenia uzębienia. Warto wspomnieć także o tym, że skaling jest w 100% bezpieczny. Ultradźwięki nie mają żadnego wpływu na tkanki zęba i dziąsła.

Redakcja