Jak założyć hurtownię kwiatów?

hurtownia kwiatów

Kochasz kwiaty? Chcesz czerpać z nich zyski? Jeśli tak, to idealnym wyjściem z sytuacji będzie hurtownia kwiatów. Co jest ważne podczas jej prowadzenia? Jak zapewnić sobie stałe zyski? Co powinna posiadać taka hurtownia dekoracyjno florystyczna? O tym wszystkim powiemy poniżej.

Jak powinna wyglądać nasza hurtownia florystyczna?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest dobre zorientowanie się, czego potrzebują okoliczne firmy oraz dobra lokalizacja hurtowni. Zacznijmy bowiem w zasadzie od tego, że klientami takiej hurtowni kwiatów będą nie tylko osoby fizyczne, a przede wszystkim w zasadzie różne firmy oraz organizacje. O tym, kto dokładnie – powiemy poniżej.

Co więcej – lokalizacja musi być naprawdę dobrze przemyślana. Hurtownie kwiatów bowiem działają w różny sposób. Przede wszystkim większość z nich sama hoduje kwiaty i komponuje bukiety. Niektóre jednak kwiaty i rośliny muszą być sprowadzane od różnych innych producentów. Dlatego tak ważne jest, aby hurtownia kwiatów była w dobrym połączeniu komunikacyjnym z ich producentami oraz jednocześnie, aby stanowiła dogodną lokalizację dla firm kupujących kwiaty i kompozycje z nich wykonane.

Jak dopasować ofertę hurtowni kwiatów?

Wspomniane wyżej zostało, że klientami hurtowni kwiatów są nie tylko i wyłącznie osoby fizyczne, lecz przede wszystkim firmy. Jakie? Na pewno wymienić trzeba tutaj wszelkie przedsiębiorstwa związane z przemysłem ślubnym, weselnym, komunijnym itp. Dalej niestety wchodzą także w ten zakres zakłady pogrzebowe. Oczywiście także z hurtowni kwiatów korzystają różnego rodzaju kwiaciarnie itp.

Skąd jednak wiadomo, jakie kwiaty przede wszystkim będą się cieszyć największą popularnością? Otóż jako hurtownia dekoracyjno florystyczna możemy zrobić pewien delikatny research. Otóż idziemy do różnego rodzaju zakładów i podpytujemy czy nie chcieliby nawiązać współpracy, czego potrzebują, jaka forma dostawy im pasuje, negocjujemy ceny itp. W ten sposób możemy naprawdę zdobyć więcej klientów do naszej hurtowni kwiatów niż w wyniku profesjonalnej reklamy.

Hurtownia florystyczna, nie tylko kwiatowa

Warto jeszcze na koniec podkreślić, że opłacalnym krokiem jest założenie nie tylko hurtowni kwiatów, lecz także od razu hurtowni dekoracyjno florystycznej. Tutaj bowiem do naszych klientów będzie się zaliczało jeszcze więcej osób i instytucji jak np. instytucje kulturalne itp. Słowem zdecydowanie warto w to zainwestować – szczególnie jeśli przedstawimy naprawdę konkurencyjne ceny albo też postawimy na wysoką jakość.

Redakcja