Jakie są plusy paneli ściennych?

kasetony

Panele ścienny na dobre zagościły w naszych mieszkaniach, domach, biurach, kawiarniach, restauracjach i hotelach. Są łatwo dostępne, szybkie w montaży, nie kosztują fortuny a ilość ich kolorów i wzorów – wprost nieograniczona. Panele na ścianę wkomponują się w każde pomieszczenie oraz dopasują do każdego stylu. Za co kochają je użytkownicy i dlaczego tak często na nie stawiają?

Oryginalne wnętrze

Kasetony, panele ścienne pcv, panele ścienne 3d czy inne ozdobne elementy na ścianę w prosty i szybki sposób są w stanie przekształcić zwykłe wnętrze w prawdziwe arcydzieło sztuki. Wszystko zależy od pomysłowości osób, które tam mieszkają i asortymentu, na który postawimy. Decydując się na nowoczesne, unikatowe panele ścienne 3d mamy pewność, że co drugi sąsiad nie będzie miał identycznych ścian jak nasze. W ten sposób tworzymy przestrzeń, która pasuje do nas i do charakteru mieszkańców danego wnętrza.

Łatwo o nie dbać

Wielu klientów decyduje się na panele ścienne pcv lub kasetony z czysto praktycznych względów. Jak bowiem powszechnie wiadomo, ściany szybko się brudzą, rysują i trzeba je odświeżać przynajmniej raz na 2-3 lata, by dobrze się prezentowały. Takie kasetony, czy panele na ścianę (jeżeli postawimy na dobry i solidny model) wystarczy przetrzeć delikatnie zwilżoną szmatką, by prezentowały się idealnie. Dlatego też, jest to świetne rozwiązanie w pomieszczeniach, które najbardziej narażone są na tego typu uszkodzenia – takie panele powinno się zastosować w kuchniach, jadalniach, korytarzach oraz pokojach dziecięcych.

Atrakcyjna cena

Takie panele na ścianę można kupić w naprawdę przystępnej cenie. Szczególnie, że wiele sklepów z asortymentem służącym do wykańczania wnętrz często oferuje klientom liczne promocje oraz rabaty, które jeszcze bardziej zachęcają ich do zakupu. Taki materiał może być położony na wszystkie ściany, jak i tylko na jedną lub dwie w danym pomieszczeniu. Dekoratorzy zachęcają także swoich klientów do zastosowania bardzo nowoczesnych rozwiązań w swoich wnętrzach i łączenia paneli z kolorem na ścianach. Np. w łazienkach można zastosować do do połowy kasetony, a górę ścian pomalować na wybrany przez siebie kolor. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przedpokoju oraz w sypialni.

Jak wynika z powyższego, dzięki nowoczesnym i oryginalnym panelom na ścianę można stworzyć bardzo ciekawe, stylowe aranżacje, które są świetnym i niedrogim sposobem na wykończenie każdego wnętrza. Plusem ich jest także to, że z położeniem takich paneli na ścianę spokojnie poradzi sobie każdy pan domu.

Redakcja