Kasetony 3d – gorący trend w aranżacji wnętrz

remont, kasetony, panele 3d

Każdy, kto ostatnimi czasy interesował się tematem aranżacji wnętrz, odwiedził dowolny sklep budowlany, czy chociażby przeglądał katologi z najnowszymi trendami, z pewnością zwrócił uwagę na bardzo efektowne panele dekoracyjne 3d. Okazuje się, że takie trójwymiarowe kasetony są jednym z najgorętszych trendów trendów ostatnich sezonów. Nic dziwnego, wszakże montując je na ścianie, niskim kosztem i niewielkim wysiłkiem, zyskujemy niesamowity design.

Panele dekoracyjne 3d – co to takiego?

Nowoczesne kasetony wręcz zawładnęły sklepami z elementami wykończenia wnętrz i budowlanymi, gdyż stanowią niezwykle efektowny element aranżacji salonu, sypialni, a nawet kuchni. Pojedyncze moduły wykonane między innymi z betonu, drewna, gipsu, płyty MDF, czy PCV, bez trudu można przykleić na płaskiej powierzchni, tworząc symetryczny wzór dowolnych rozmiarów. Najmodniejsze panele 3d to takie w geometryczne wzory, jednak mimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych nie należy montować ich w nadmiarze, gdyż mogą okazać się zbyt przytłaczające. Architekci wnętrz zgodnie twierdzą, że najlepiej będą się prezentować zdobiąc jedną całą ścianę, na przykład w pokoju gościnnym lub nawet jej fragment – przestrzeń za wezgłowiem łóżka, albo między szafkami kuchennymi.

Kasetony 3d – jakie wybrać?

Producenci oferują obecnie setki paneli trójwymiarowych wykonanych z różnych materiałów, w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach. Aby spośród bogatej oferty wybrać odpowiednie dla siebie, należy przede wszystkim określić w jakim pomieszczeniu będziemy je montować. Jeśli marzy nam się geometryczna instalacja w przedpokoju, warto zainwestować więcej i postawić na panele 3d z tworzywa odpornego urazom mechanicznym, zarysowaniom i otarciom, natomiast w kuchni priorytetem będzie latwość czyszczenia oraz odporność na wodę i wysoką temperaturę. Wybierając kolor i strukturę nowej ściany należy kierować się także stylem w jakim urządzona jest reszta domu, czy mieszkania. Kasetony trójwymiarowe, choć same w sobie są niezwykle efektowne, powinny współgrać z pozostałymi elementami wystroju.

Trendy w aranżacji wnętrz są dosyć dynamiczne i rokrocznie ewoluują. Wygląda jednak na to, że dzięki uniwersalności wzorów, łatwości montażu i szerokim możliwościom aranżacyjnym, kasetony 3d już na dobre rozgoszczą się w naszych domach.

Redakcja