Leczenie dentystyczne – finansowanie

dentysta, stomatolog

Wśród osób w wieku średnim pokutuje strach przed dentystą. Jakakolwiek klinika stomatologiczna Kraków budzi skojarzenia z przyszkolnymi dentystami, bólem przy leczeniu, krzyczeniem na małego pacjenta. Pora odczarować to postrzeganie, szczególnie że z tego powodu pacjenci pojawiają się u specjalisty dopiero wtedy, gdy ból staje się nie do wytrzymania, a infekcja postępuje. Mało osób wie, że nieleczone zęby mają ogromny wpływ na kondycję całego organizmu, a stany zapalne mogą prowadzić do zawału serca czy udaru.

Leczenie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Pakiet zabiegów stomatologicznych, które może wykonać dobry dentysta Kraków w ramach umowy z państwowym ubezpieczycielem jest bardzo ograniczony. Mimo tego poszukiwania która klinika dentystyczna Kraków ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie zębów mogą być długie. Jeśli jednak nie ma się innego źródła finansowania wizyt u stomatologa warto odnaleźć najlepszego specjalistę na rynku. Warto w tym celu przeprowadzić drobne poszukiwania w Internecie. Pomocne będą zarówno portale z ocenami specjalistów, jak i media społecznościowe, w których można poznać opinie na temat tego, która klinika stomatologiczna Kraków jest najlepsza spośród tych z podpisanym kontraktem. Niestety trzeba się liczyć z tym, z leczenie wykonane z materiałów tańszych, gorszej jakości – a takie są refundowane – będzie mniej wytrzymałe. Ale w sytuacji, gdy konieczna jest szybka interwencja stomatologa lepiej mieć wyleczone zęby niż radzić sobie z potwornym bólem, zwłaszcza że ból zęba potrafi być bardzo uciążliwy.

Leczenie prywatne – bez bólu

Część dentystów posiada możliwość hybrydowego finansowania leczenia – w takiej sytuacji refundowane są wszystkie możliwe zabiegi, jednak komponenty wykorzystywane do leczenia są lepszej jakości oraz dodatkowo płatne z kieszeni pacjenta. Trudno jednak czasem znaleźć, która klinika dentystyczna Kraków pracuje w takim systemie. W przypadku, gdy dobry dentysta Kraków przyjmuje pacjentów bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia konieczne jest pokrycie całych kosztów leczenia z własnej kieszeni. Dzięki temu można wybierać z jakich komponentów będzie korzystał stomatolog. Wielu specjalistów rozkłada również płatności na wygodne dla pacjenta raty – szczególnie jeśli leczenie jest bardziej skomplikowane.

Redakcja