Kiedy warto pójść do stomatologa?

dentysta, stomatolog

Ból zęba może wręcz uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj nasila się podczas jedzenia, a zwłaszcza jedzenia bardzo gorących lub zimnych potraw, ale też i przy wzmożonym wysiłku fizycznym bądź niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Tylko dentysta Wrocław może go natomiast trwale pokonać. Do niego trzeba się z nim zgłosić.

Bólu nie należy bagatelizować

Na ogół ten ból oznacza bowiem, że albo dochodzi właśnie do rozwoju próchnicy, albo do rozwoju jeszcze innej choroby, którą tylko klinika stomatologiczna Wrocław jest w stanie przebadać i zdiagnozować. Naprawdę nie ma co zwlekać. Z takimi problemami tylko dobry dentysta jest w stanie sobie poradzić. Im dłużej będzie się odkładać termin wizyty, tym gorsze rzeczy zaczną się dziać w jamie ustnej. Do tego nie wolno doprowadzić.

Konsekwencje nieleczonej próchnicy

Jeżeli stomatolog Wrocław nie będzie mieć okazji do tego, by od razu wyleczyć zęby zaatakowane bakteriami próchniczymi, próchnica z czasem przejdzie na miazgę zęba i wywoła jej stan zapalny, który wymaga już leczenia kanałowego – leczenia znacznie bardziej skomplikowanego od typowego borowania. Każdy powinien starać się odwiedzać gabinet dentystyczny raz na pół roku albo przynajmniej raz do roku. Dzieci muszą chodzić na wizyty nawet częściej, gdyż ich zęby mleczne są znacznie bardziej narażone na próchnicę i inne choroby zębów.

Objawy towarzyszące bólowi zęba

A kiedy klinika stomatologiczna Wrocław musi zostać bezwzględnie natychmiast odwiedzona? Na pewno w momencie, gdy ząb boli już tak bardzo, iż ten ból jest odczuwalny bez przerwy i to niezależnie od okoliczności. Jeżeli do tego wszystkiego doszło do obrzęku dziąseł, które bolą niemalże tak samo jak ząb, najprawdopodobniej to próchnica daje takie sygnały, gdyż udało jej się przejść na miazgę. Leczenie trzeba rozpocząć jak najszybciej, póki jeszcze nie jest na nie za późno.

Problemy z nadwrażliwością

Innym powodem do niepokoju bywa natomiast nadwrażliwość. Niektórzy zmagają się z nią na co dzień, bo po prostu takie mają zęby i nic z tym nie zrobią, jednakże jeśli nigdy wcześniej nie miało się problemów ze spożywaniem gorących czy zimnych napojów, a teraz przy takiej konsumpcji dochodzi do wystąpienia silnego bólu, wypadałoby by stomatolog Wrocław to sprawdził, bo jednak nie jest to normalna reakcja. Nawet nadwrażliwość da się leczyć. Wystarczy tylko zgłosić się z nią do dentysty.

Redakcja