Korony

korony zębowe, mosty zębowe

porcelanowe – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Nie zawsze możemy pochwalić się pięknym uśmiechem, całe szczęście w dzisiejszych czasach można skorygować zęby w gabinecie stomatologicznym. Czym są korony zębowe i kiedy warto rozważyć taką opcję?

Czym jest korona zębowa?

Korona zębowa to specjalna nakładka na ząb, która służy do rekonstrukcji zębów zniszczonych w wyniku próchnicy, rekonstrukcji zgryzu lub zaawansowanego leczenia kanałowego. Korony mocuje się na dwa sposoby, bo można założyć je na naturalne lub na sztuczne korzenie zębowe, czyli tak zwane implanty. Najprościej rzecz ujmując, jest to odtworzona widoczna część zęba. Takie uzupełnienie protetyczne jest stałe, w protetyce pełni ono funkcję ochronną i wzmacniającą, a także estetyczną.
Korony zębowe mogą być wykonane z materiału ceramicznego lub porcelanowego. Kolor koronki na zęby Poznań jest dostosowywany indywidualnie do barwy naszych zębów.

W przypadku, gdy nasze zęby są bardzo zniszczone, uszkodzone lub starte, dobrze będzie rozważyć korony porcelanowe Poznań, gdyż są one bardzo estetyczne i co równie ważne trwałe. Korony porcelanowe Poznań są wykonane na podbudowie metalowej, ceramicznej albo metalowej złotej.

Czy to trwałe rozwiązanie?


Trwałość koron zębowych zależy w dużej mierze od dokładności lekarza stomatologa. To dlatego tak istotne jest to, aby wybrać dobrego, doświadczonego specjalistę. Najlepszym rozwiązaniem będzie dentysta z polecenia. Jeżeli nie mamy nikogo takiego, zostaje szukanie dobrego gabinetu stomatologicznego w sieci. Chociaż nie wszystkie opinie zamieszczone w internecie będą wiarygodne, bez wątpienia znajdziemy też prawdziwe rekomendacje.

Nie każdy gabinet stomatologiczny będzie oferował takie rzeczy, jak mosty porcelanowe Poznań, dlatego na początku warto zrobić rozeznanie wśród specjalistów w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Czasami w okolicy nie będzie nikogo, kto sprostałby naszym oczekiwaniom, w tym wypadku lepiej rozszerzyć poszukiwania również na inne miasta w najbliższej okolicy. Dobrze zrobione korony mogą posłużyć nawet 10-15 lat, dlatego to, kto je wykona, jest naprawdę bardzo ważne. Decydując się na współpracę z dentystą, który ma szerokie kompetencje i doświadczenie, bez wątpienia nie pożałujemy swojej decyzji. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata, dlatego usługa musi być wykonana na najwyższym poziomie.

Redakcja