Panele sufitowe – remont, który nie wymaga dużego nakładu pracy, czasu i pieniędzy

remont

Czasem wystarczy mała zmiana, a mieszkanie zyskuje na estetyce i przytulności. Taką funkcję pełnią kasetony sufitowe, które są prostym i tanim sposobem na odświeżenie ścian, sufitów oraz nadanie naszym wnętrzom oryginalności i przytulności. Co oferują sklepy pod tym względem?

Różnorodność pod względem faktur, kształtów i kolorów

Sklep z tego rodzaju elementami wykończeniowymi proponuje szeroki i różnorodny wybór kasetonów sufitowych oraz ściennych, a także paneli sufitowych. W zależności od upodobań można zdecydować się na całkiem gładkie kasetony sufitowe lub posiadające nierówną strukturę przypominającą tynki strukturalne. Dostępne są także kasetony ścienne imitujące różne inne ciekawe faktury i kształty jak cegiełki, fale, kamień, romby, trójkąty kostkę. Dzięki temu łatwo dopasować je do stylu całego mieszkania lub niewielkim kosztem stworzyć zupełnie nowy i wyjątkowy design.Najczęstszy dostępny kształt to uniwersalne kwadraty, ale panele sufitowe mogą mieć również kształt tradycyjnych desek. Tym samym kasetony dostępne są także w różnych kolorach, np. białym, grafitowym, srebrnym, czy nawet złotym.

Niezwykłe elementy dekoracyjne

Wytłaczane kasetony ścienne czy sufitowe to także sposób na udekorowanie swojego mieszkania w szczególny sposób. Z powodzeniem można nadać pomieszczeniom styl vintage, retro czy industrialny. Pod tym względem w sklepie z kasetonami istnieje bardzo szeroki wybór. Mogą to być nie tylko ozdobne listwy, tłoczenia przywodzące na myśl motywy roślinne czy fakturę diamentu, równie dużą popularnością cieszą się panele sufitowe, które wyglądają jak naturalne drewno. W ten sposób można nadać pokojom i salonom przytulności, unikalności lub chłodnego, nowoczesnego stylu. Drewno, kamień, cegiełka czy zdobne rozety pozwolą uzyskać efekty, jakie tylko każdy zechce zrealizować we własnym domu.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zupełnie praktyczne funkcje

Wybór kasetonów sufitowych wiąże się także z szeregiem praktycznych funkcji. Jest to przede wszystkim prosty sposób na ukrycie zabrudzeń i nierówności w ścianach i sufitach, które wymagają naprawy. Gipsowanie i malowanie to prace remontowe wymagające znacznie większego nakładu czasu i pieniędzy. Z kasetonami ściennymi jest to znacznie prostsze, a efekty równie dobre. Nie można również zapomnieć o tym, że panele sufitowe to prosty sposób na poprawienie izolacji termicznej oraz akustycznej danego pomieszczenia. Są one produkowane ze styropianu, gipsu lub drewna. Jeśli położymy je na całe ściany, to w domu robi się cieplej i ciszej.

Redakcja