Dobry stomatolog w Zabrzu

narzędzia stomatologa

Aby mieć piękny uśmiech i zdrowe zęby, należy stosować się do zasad dotyczących higieny jamy ustnej. Konieczne jest dokładne szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznej. Z pewnością korzystnie wpłynie zredukowanie ilości spożywanego cukru i używanie gumy do żucia, która może poprawić higienę jamy ustnej nawet o 35%. Dobrze jest spożywać dużo jabłek, gdyż zawarty w nich błonnik masuje dziąsła i pomaga czyścić zęby.

Klinika dentystyczna zabrze – profilaktyka i leczenie

Warto jest zadbać o zęby w ten sposób, by nie doszło do usunięcia zęba. Stomatolog zabrze to oferta w zakresie profilaktyki i leczenia skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Zakres usług jest szeroki i obejmuje diagnostykę, leczenie zachowawcze i kanałowe, stomatologię estetyczną, wybielanie zębów, protetykę i chirurgię stomatologiczną.

Dentysta zabrze zaborze dla dzieci na początku wizyty objaśni małemu pacjentowi szczegóły zabiegu, pokaże narzędzia i zaproponuje wybór kolorowej plomby. Leczenie mlecznych zębów jest bardzo ważne, ponieważ utrzymują one przestrzenie międzyzębowe. Ich przedwczesna utrata może doprowadzić do powstania wady zgryzu.

Dentysta zabrze zaborze- stomatologia estetyczna i wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna to zabiegi mające na celu zachowanie pięknego wyglądu zębów i uśmiechu. Klinika dentystyczna zabrze posiada w ofercie szereg zabiegów korygujących ustawienie i barwę zębów. Wykonywane są zabiegi, które korygują przebarwienia, niedorozwój szkliwa, nieprawidłowe ustawienie oraz kształt zębów.

Stomatolog zabrze to również możliwość profesjonalnego wybielenia zębów. Są dostępne dwie metody: metoda nakładów oraz przy użyciu profesjonalnej lampy wybielającej. Przeciwwskazanie to wszelkie choroby dziąseł, próchnica i pęknięte zęby. Po wybielaniu należy stosować się do zaleceń białej diety, czyli unikać buraków, jagód i podobnych pokarmów.

Diagnostyka i profilaktyka

Klinika dentystyczna zabrze to kompleksowa oferta, a więc również diagnostyka. W klinice można zrobić zdjęcie rentgenowskie zęba metodą cyfrową. Dzięki niej czas emisji promieniowania zostaje skrócony, a zdjęcia są bardziej wyraźne i szybciej dostępne. Zdjęcia rentgenowskie zębów są konieczne w przypadku leczenia kanałowego lub zabiegów chirurgicznych.

W ramach zabiegów profilaktycznych, stomatolog zabrze oferuje usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów oraz zlikwidowanie nawisów płytki bakteryjnej. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów mogą poddać się zabiegowi fluoryzacji. Dentysta zabrze zaborze to miejsce, które warto odwiedzać z całą rodziną.

Redakcja