Jak wygląda profesjonalne piaskowanie zębów?

dentysta, stomatolog

Piaskowanie zębów to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych metod pozbycia się osadów nazębnych i nieprzyjemnych dla oka przebarwień. Dzięki piaskowaniu można zmierzyć się z kłopotliwym kamieniem nazębnym. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych po skalingu.

W jaki sposób powstaje płytka nazębna?

Płytka nazębna to nic innego jak dość lepki osad, który zazwyczaj ma brązowy kolor. Płytka nazębna powstaje głównie z mieszanki resztek pokarmu z obumarłymi komórkami błony śluzowej. Na powierzchni zębów zalegają także bakterie i niebezpieczne drobnoustroje. To właśnie bakterie wywołują choroby dziąseł i znacząco przyśpieszają powstawanie ubytków próchnicowych. Poprzez systematyczne szczotkowanie zębów niestety nie da się dokładnie wyczyścić wszystkich zakamarków. Aby zadbać o swoje uzębienie należy regularnie wykonywać piaskowanie. Dobry dentysta Zabrze dzięki piaskowi może dotrzeć nawet do najdrobniejszych szczelin, gdzie najczęściej rozpoczyna gromadzić się próchnica.

Dla kogo piaskowanie zębów jest dobrym wyborem?

Piaskowanie jest dobrym zabiegiem dla palaczy i osób, które w ciągu dnia dużo piją herbatę lub kawę. Z dobrodziejstwa piaskownia powinny systematycznie korzystać osoby, które noszą aparaty ortodontyczne. Stomatolog Zabrze może zaproponować piaskowanie pacjentom, którzy posiadają stłoczone zęby. Warto wspomnieć również o tym, że z piaskowania powinny skorzystać te osoby, które w niedalekiej przyszłości planują wybielić zęby. Piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, dlatego też warto wykonać go co kilka miesięcy.

Jak wygląda piaskowanie?

Stomatolog Zabrze za pomocą specjalnej piaskarki pod dużym ciśnieniem rozpyla w jamie ustnej proszek. Dzięki odpowiedniemu strumieniu wody bez problemu można dotrzeć do najbardziej niedostępnych zakamarków. Mowa tutaj przede wszystkim o kłopotliwych bruzdach na powierzchniach zębów, czy też o przestrzeniach międzyzębowych. W kolejnym kroku dentysta Zabrze usuwa zużyty piasek za pomocą ssaka. Piaskowanie trwa zazwyczaj około 30 minut. Po piaskowaniu wykonuje się również lakierowanie, dzięki któremu można znacząco wzmocnić szkliwo. Piaskowanie niestety nie jest w stanie usunąć trwałych przebarwień. Dobra klinika stomatologiczna Zabrze oferuje profesjonalne piaskowanie w cenie 150 zł. Pamiętać należy także o tym, aby po zabiegu przez 2-4 godziny nic nie jeść.

Redakcja