Leczenie kanałowe cieszy się dość złą sławą. Wiele osób obawia się bólu, jaki może mu towarzyszyć. W rzeczywistości jednak można z pewnością zauważyć, że nie każde leczenie kanałowe musi boleć, a dyskomfort jest uzależniony głównie od wrażliwości konkretnej osoby. Czy leczenie kanałowe w ciągu jednej wizyty jest możliwe? Czy może jednak trzeba nastawić się na długą walkę?
Leczenie zębów pod mikroskopem nie musi być długie
Dzięki zastosowaniu mikroskopu w leczeniu kanałowym stomatolog może działać szybciej i skuteczniej. To skraca ostatecznie czas potrzebny do pełnego wyleczenia zęba. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą z problemem poradzić sobie szybciej. Dzięki tej metodzie wykonanie pełnego leczenia podczas jednej wizyty jest w pełni możliwe. Oczywiście trzeba się liczyć, że ta wizyta będzie odrobinę dłuższa, niż w przypadku standardowego leczenia kanałowego, ale jej efekty na pewno będą zadowalające. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala osiągnąć spektakularne efekty właśnie dlatego, że lekarz ma większe pole zabiegowe i może się w nim doskonale orientować. Widzi, jak przebiegają kanały oraz co się w nich znajduje. To umożliwia pewne i szybkie działanie.
Kiedy jest potrzebne leczenie zębów pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem można przeprowadzić w wielu sytuacjach. Przede wszystkim należy się na nie zdecydować, kiedy kanały zębowe mają nieregularny przebieg i stomatolog nie powinien przeprowadzać badania bez odpowiedniej widoczności. Takie leczenie jest też wskazane, jeśli doszło do perforacji, któregoś z kanału. Bez mikroskopu nie ma możliwości jej zlokalizowania czy tym bardziej jej odpowiedniego opatrzenia. Wskazaniem do leczenia pod mikroskopem jest także konieczność usunięcia z kanału złamanego fragmentu narzędzia endodontycznego. Taka sytuacja ma miejsce dość rzadko, ale jednak może się zdarzyć. Użycie mikroskopu jest wskazane także przy zaopatrywaniu zębów po urazach po to, by rzetelnie ocenić ich stan oraz móc podjąć odpowiednie działania dla ich wyleczenia. Ta metoda może też sprawdzić się podczas ponownego leczenia kanałowego, kiedy pierwsze leczenie nie przyniosło oczekiwanych skutków. Niektórzy stomatolodzy sugerują swoim pacjentom leczenie kanałowe w ciągu jednej wizyty przy każdym leczeniu endodontycznym.