Nowoczesna ściana w salonie

kasetony

Aranżacja mieszkania to wielka frajda, ale i bardzo trudne zadanie. Chcąc urządzić mieszkanie tak, by było ciekawe oraz eleganckie, warto postawić na nowoczesne i nietuzinkowe rozwiązania. Kasetony 3D to rozwiązanie, które od kilku lat wprowadza do naszych wnętrz powiew nowości i ponadczasowych rozwiązań. Co warto wiedzieć o panelach 3D?

Tylko bez nudy!

Ściana w salonie nie może być nudna. To aranżacja ściany w decydującym stopniu wpływa na charakter salonu. Tapeta na ścianie, galeria obrazów czy może panele 3D?

Kasetony 3D to rozwiązanie, które idealnie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem. Ich przestrzenny wygląd ma jeszcze jedną, charakterystyczna zaletę – optycznie powiększa przestrzeń. Warto wykorzystać to w salonach, które nie są imponujących rozmiarów. Należy jednak pamiętać, że trzeba z umiarem wybierać ilość zaaranżowanych w ten sposób ścian. Mimo optycznego powiększenia salonu należy uważać, by zagospodarowanie wszystkich ścian panelami 3D nie spowodowało, że pokój stanie się przytłaczający.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem w aranżacji salonów jest wybranie jednej ściany, która będzie stanowiła główną atrakcję. Kasetony 3D świetnie wyglądają na ścianie, na której umieścimy telewizor czy komodę. Ściana, na której stoi elegancka sofa również będzie dobrze wyglądała w ciekawej aranżacji. Warto jednak pamiętać o umiarze, który jest najważniejszym wyznacznikiem wnętrza zaaranżowanego gustownie i z klasą.

Panele 3D – wiele możliwości

Kasetony 3D to nie tylko różnorodne wzory, ale i bardzo zróżnicowane materiały. Wyróżniamy panele 3D gipsowe. Występują one w wersji surowej lub malowanej. Kupując panele surowe można samemu pomalować je na ulubiony kolor. Warto zwrócić uwagę, że panele ścienne mają dodatkową zaletę jaką jest dźwiękochłonność.

Kasetony sklep może zaoferować nam panele ścienne z płyty MDF, które mają bardzo wiele różnych wariantów. Kasetony z MDF są laminowane folią, malowane farbą bądź lakierem, fornirowane, oklejane folią pcv, czy surowe, które samodzielnie możemy pomalować na kolor, który sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

Kolejną propozycją są panele z betonu architektonicznego. Ich szary, surowy wygląd idealnie komponuje się z mieszkaniami w stylu industrialnym, gdzie minimalizm jest najważniejszy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przestrzeni loftowej, której nada surowego charakteru.

Kasetony sklep jest również w stanie zaproponować panele 3D, które sprawdzą się nie tylko na ścianie czy suficie. Kasetony ażurowe to bardzo eleganckie rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Idealnie będą wyglądały jako delikatna ścianka działowa. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się, gdy potrzebujemy podzielić niewielką przestrzeń. Ściana wykonana z tradycyjnych materiałów zmniejszy pomieszczenie. Ściana ażurowa nie ogranicza przestrzeni.

Redakcja