Zdrowe batony – świetna przekąska dla każdego

zdrowe batony, zdrowe batoniki

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Jedzenie ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie. Warto na pewno zwrócić uwagę na skład produktów, a szczególnie słodyczy, które są uwielbiane przez młodszych i starszych. Na przekąskę warto wybrać zdrowe batony. Co można znaleźć w składzie takich produktów?

Zdrowe batoniki dla dzieci i dorosłych

Każdy lubi przekąsić coś słodkiego. Szczególnie dzieciaki uwielbiają słodycze, bez których nie mogą żyć. Nie należy odmawiać takich przyjemności, choć należy wybierać produkty zdrowe. Wielu producentów oferuje zdrowe batoniki, które zawierają mnóstwo witamin i składników odżywczych. Przy okazji w składzie ciężko jest znaleźć sztuczne barwniki czy aromaty. Nie ma także substancji zagęszczających czy chemicznych dodatków. Takie batony mogą być doskonałym drugim śniadaniem, gdyż dodają energii i zawierają mnóstwo błonnika. Można je dać dziecku do szkoły czy wziąć do pracy.

Batony zdrowe – co można znaleźć w składzie?

Zdrowe batony mają w składzie naturalne produkty zawierające mnóstwo cennych składników odżywczych. Wiele takich produktów zawiera różnego rodzaju orzechy. Każdy wie, że migdały, orzeszki ziemne, czy nerkowce pozytywnie wpływają na pracę mózgu i pamięć. Zjadając takiego batona, można zaspokoić dzienną dawkę niezbędnych mikro- i makroelementów, które poprawiają koncentrację. Baton musi być słodki, ale każdy wie, że cukier i sztuczne słodziki nie należą do zdrowej żywności. Co zatem jest słodkim dodatkiem w zdrowych batonikach? Słodycz uzyskuje się poprzez dodanie suszonych owoców. Często używane są daktyle, rodzynki czy morele. Można także znaleźć zdrowe batoniki z cukrem trzcinowym, miodem, zdrowym syropem owocowym lub ksylitolem.

Gdzie można kupić zdrowe produkty?

Produkty zawierające naturalne składniki można znaleźć praktycznie wszędzie. Na terenie kraju powstaje coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością. Również w marketach są specjalne półki z produktami ekologicznymi i zdrowymi. Wiele osób otwiera sklepy internetowe, w których także można znaleźć wiele zdrowej żywności. Na pewno przed zakupem należy zapoznać się z etykietą i składem. Warto wybierać batoniki ekologiczne. Dobrze jest także zwrócić uwagę na tabelę zawartą na opakowaniu, mówiącą o wartościach odżywczych. Dzięki tej informacji można sprawdzić, ile witamin i składników odżywczych znajduje się w jednym batoniku.

Redakcja