Implanty Szczecin

zdrowe zęby

Implanty zębowe to ogromne osiągnięcie stomatologii estetycznej, dzięki czemu każdy, kto ma luki i braki w łuku zębowym, może poprawić wygląd swojego uśmiechu, a także zadbać o jego zdrowie. Poniżej podpowiadamy, kiedy i w jakich sytuacjach warto zdecydować się właśnie na implanty.

Implanty Szczecin

Czym są implanty zębowe? To nic innego, jak śruby wykonane z tytanu, które wszczepia się w kość szczęki człowieka po to, aby wrosły się i zastąpiły korzenie zęba. Po kilku tygodniach lub miesiącach, w zależności od tego, jak goją się rany po wszczepieniu implantu, można przystąpić do założenia korony zębowej.

Implanty zębów Szczecin

Ze względu na to, że implanty zębowe muszą być wszczepione przez chirurga stomatologa, warto przygotować się wcześniej, między innymi biorąc kilka dni wolnego. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać o swój komfort po zabiegu. Z reguły implanty szybko się goją, jednak braki w łuku zębowym będzie można uzupełnić dopiero po kilku tygodniach.

Dla kogo implanty zębów Szczecin?

Kto może skorzystać z implantów? Tak naprawdę prawie każdy, chociaż istnieją pewne przeciwwskazania medyczne, związane między innymi z gęstością kości. Przykładowo osoby cierpiące na paradontozę być może nie będą mogły skorzystać z implantów. O wszystkim poinformuję lekarz po obejrzeniu między innymi zdjęcia rentgenowskiego, które trzeba przynieść na pierwszą konsultację.

Implanty Szczecin cennik

Ile kosztują implanty zębowe? Warto wiedzieć, że nie jest to tani sposób uzupełnienia braków w łuku zębowym. Pojedynczy implant to najczęściej wydatek około 2000 zł lub odrobinę więcej. Dodatkowo trzeba jeszcze doliczyć cenę zdjęcia rentgenowskiego oraz konsultacji po wszczepieniu implantu, ponieważ trzeba będzie odbywać wizyty kontrolne.

Implanty Szczecin cennik i opłaty na raty

Coraz więcej gabinetów stomatologii estetycznej daje możliwość wniesienia opłat za implant zębowy ratalnie. Dzięki temu więcej pacjentów sięga po tę metodę stomatologii estetycznej. Ogólne koszty założenia implantu trzeba jeszcze powiększyć o koszty korony zębowej. Jednym słowem wydatek nie jest mały i niejednokrotnie wynosi około 4 tysięcy złotych. Z drugiej strony wizualnie ząb odbudowany w ten sposób prezentuje się bardzo naturalnie, wygląda po prostu jak prawdziwy ząb danego człowieka. Biorąc pod uwagę te cechy, implant to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Implanty Szczecin są dobrym rozwiązaniem na poprawe wyglądu.

Redakcja