Kiedy iść do chirurga stomatologa?

ząb, odbudowanie zęba, stomatolog

Chirurg stomatolog to specjalista, który nie jest zatrudniony w każdym gabinecie stomatologicznym. Warto o tym pamiętać i wtedy, gdy planuje się pewne zabiegi w obrębie jamy ustnej, które wymagają kontaktu z chirurgiem, znaleźć dla siebie dobry gabinet i świetnego lekarza.

Chirurg szczękowy Tychy

Czym zajmuje się chirurg stomatolog Tychy? To specjalista, który prowadzi różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej. Mowa tutaj na przykład o usuwaniu zatrzymanych zębów, w tym również ósemek. Standardowe wyrywanie ósemek, które całkowicie przebiły się z dziąsła, również może wymagać konsultacji z lekarzem chirurgiem stomatologicznym. Takie zęby są bowiem często trudno położone. Wydaje się, że rwanie zęba nie będzie skomplikowane, ale podczas całego zabiegu wszystko wygląda inaczej. Dlatego też warto konsultować się właśnie z chirurgiem szczękowym.

Chirurg dentysta Tychy

Zabiegiem, który musi być wykonany u chirurga stomatologa, jest dłutowanie zębów. To usuwanie zębów zatrzymanych. Jest to dosyć skomplikowany zabieg, podczas którego nacina się dziąsło, a następnie rozwierca kość, w której zatrzymał się ząb. Cały zabieg jest rzeczywiście skomplikowany, dlatego też wsparcie naprawdę dobrego lekarza jest w tej sytuacji nieocenione. Warto szukać informacji na temat tych stomatologów, którzy specjalizują się w takich zabiegach. Informacje można znaleźć na przykład na forach internetowych, a także na portalach, na których pacjenci dzielą się opiniami o konkretnych lekarzach.

Dokumentacja dla chirurga szczękowego

Każdy chirurg stomatolog Tychy potrzebuje odpowiedniej dokumentacji, aby prawidłowo zaplanować swoje działania. Warto przynieść od razu zdjęcie rentgenowskie zęba, zdjęcia panoramiczne szczęki, a także wyniki tomografii komputerowej jamy ustnej. To właśnie dzięki temu lekarz będzie wiedział, jak położone są konkretne zęby. Taka dokumentacja potrzebna jest nie tylko przed planowanym usuwaniem zębów, ale również przed wszczepieniem implantów zębowych.

Chirurg dentysta Tychy – wszczepienie implantu


Chirurg stomatolog Tychy zajmuje się wszczepieniem implantu. To zabieg, podczas którego w kości szczęki pacjenta zostaje umieszczona specjalna śruba, która będzie spełniała funkcję korzeni. Taki zabieg wykonuje się tylko u chirurga stomatologa, który ma odpowiednie doświadczenie.

Redakcja